Sekcja karate przy Uniwersytecie Przyrodniczym rozpoczęła swoją działalność w 1975 roku. Jest najstarszą we Wrocławiu i jedną z pierwszych w Polsce. Od samego początku związana z Akademickim Związkiem Sportowym. Pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku nastąpił dynamiczny rozwój sekcji. Stała się jedną z najprężniejszych, jakie działały w ramach w ramach Klubu Uczelnianego AZS Akademii Rolniczej.

Sekcja znana jest też również z organizowania wielkich i małych imprez sportowych. Największym osiągnięciem jest zorganizowanie Akademickich Mistrzostw Świata, Akademickich Mistrzostw Europy i Mistrzostw Europy w Karate Shotokan oraz Turniejów Karate Funakoshi Cup, w których udział brały reprezentacje Francji, Niemiec, Japoni, Czech i Słowacji. Od dwudziestu lat organizujemy największe w Polsce seminaria karate z udziałem mistrza Kennetha Funakoshi (10dan). Treningi prowadzą na nich również takie sławy jak: Masao Kagawa (Japonia), Antonio Seba (Hiszpania), Miriam Szkudlarek (Francja) oraz Wayne Otto (Wielka Brytania). W kraju zajmujemy się organizowaniem Mistrzostw Polski AZS Karate.

Treningi w naszej sekcji to perspektywa długofalowego rozwoju i możliwość osiągania sukcesów sportowych. Nasi zawodnicy osiągali największe sukcesy sportowe, zdobywając medale na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Wychowaliśmy kilkudziesięciu Mistrzów Polski.

TRENINGI

PROWADZĄCY:
mgr Andrzej Zarzycki
mgr Iga Butrym

TRENINGI:

Poniedziałek
17.30 – 19.00 gr. początkująca – mgr Iga Butrym
19.00 – 20.00 gr. zaawansowana – mgr Andrzej Zarzycki
Wtorek
18.30 – 19.30 gr. średnio zaawansowana – mgr Andrzej Zarzycki
19.30 – 21.00 gr. średnio zaawansowana – mgr Andrzej Zarzycki
Środa
18.00 – 19.30 gr. początkująca – mgr Iga Butrym
19.30 – 21.00 gr. zaawansowana – mgr Andrzej Zarzycki
Czwartek
17.30 – 18.30 gr. średnio zaawansowana – mgr Andrzej Zarzycki
18.30 – 20.00 gr. zaawansowana – mgr Andrzej Zarzycki

MIEJSCE:
Sala Gimnastyczna UP, Chełmońskiego 43

KONTAKT:
andrzej.zarzycki@upwr.edu.pl
iga.butrym@upwr.edu.pl

W OBIEKTYWIE