Sekcja Gimnastyki Artystycznej AZS WROCŁAW działa na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska od roku 1996. Tę piękną dyscyplinę sportu, zdobywającą coraz większe rzesze sympatyków, uprawiają dziewczęta od 5 do 20 roku życia. To miejsce zrodzone z pasji i miłości do Gimnastyki Artystycznej, dyscypliny sportu, łączącej w sobie elementy: gimnastyki, tańca, tańca klasycznego i charakterystycznych przyborów: skakanki, obręczy, piłki, maczug i wstążki.

 

Dobre wyniki osiągane przez nasze zawodniczki na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej plasują nas na wysokim miejscu w krajowym rankingu. Z naszego klubu (jak do tej pory) wywodzi się jedyna zawodniczka w historii dyscypliny na Dolnym Śląsku, która reprezentowała nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich/ Atlanta 1996/.

 

Zawodniczki Sekcji Gimnastyki Artystycznej trenują w tzw. klasach sportowych, które są określone przez wiek i poziom umiejętności:

  • Klasa młodzieżowa (do lat 9-ciu)
  • Klasa III – młodziczki (do lat 10-ciu)
  • Klasa II – juniorki młodsze (do lat 12-tu)
  • Klasa I – juniorki (do lat 15-tu)
  • Klasa Mistrzowska – seniorki (powyżej 16-tego roku życia)

Sekcja zajmuje się również organizacją imprez sportowych, w latach ubiegłych przeprowadziliśmy między innymi: Mistrzostwa Polski, prestiżowy Klubowy Puchar Polski, kolejne edycje Grand Prix Polski oraz Turnieje Międzynarodowe.

 

KONTAKT:
Marzena Sakowicz
trener gimnastyki artystycznej
marzenasakowicz@gmail.com
tel: +48 606 993 050, +48 602 539 050